utasok pakolásznak a repülőgép landolása után

Szinte mindannyian elkövetjük ezt az apró hibát, miután leszálltunk a repülőről

Egy hosszú út után leszállni a repülőgépről sokféleképpen jelenthet nagy megkönnyebbülést az utasok számára: végre kinyújtóztathatják a lábukat, és rendes WC-t használhatnak. Éppen ezért sokan a repülőtérre érkezés után rögtön az első illemhelység felé veszik az irányt − pedig nem biztos, hogy ez jó ötlet.


Samantha Brown utazási szakértő szerint sokkal jobb ötlet a repülőtéren a megérkezés után a második vagy akár a harmadik vécét felkeresni. Sokkal kevesebben fogják használni ezeket a létesítményeket, így az utasok sokkal kisebb valószínűséggel ragadnak bele extra, felesleges sorban állásba.

A weboldalán közzétett blogbejegyzésében a következőket írta:

Amint leszállok, azonnal a második legközelebbi mosdó felé veszem az irányt. Általában mindenki az elsőre igyekszik, és ez azt jelenti, hogy a reptéren a második vagy harmadik legközelebbi mosdók legtöbbször szinte üresek, és az ember rögtön bemehet és elvégezheti a dolgát.

Samantha azt tanácsolja, hogy érkezés után mindig használd legalább az egyik reptéri mosdót, még akkor is, ha nem érzed annyira szükségességét − sosem tudhatod, mennyi ideig kell várakoznod a vámnál. Ahogy mondja:

Mindig megpróbálok a reptéren elmenni a mosdóba, mert tényleg sosem tudhatod, hogyan alakulnak a dolgok a vámolással, a szállodába érkezéssel, a bejelentkezéssel, és végül az összes cuccod szobába cipelésével.
rept\u00e9ri v\u00e9c\u00e9k bej\u00e1rata

Fotó: Shutterstock

Vannak utasok, akik teljesen elkerülik a reptéri mosdókat, feltételezve, hogy az a legpiszkosabb hely a terminálon. A kutatások azonban bebizonyították, hogy ez nem így van. Egy 2015-16 között egy finnországi repülőtéren végzett tanulmány kimutatta, hogy a műanyag biztonsági tálcák valójában sokkal rosszabb helyek a baktériumok számára, mivel szinte minden utasnak hozzá kell érnie valamelyikhez, miközben áthalad a reptéren.

Mi több, a műanyag tálcáknak állítólag olyan felületei vannak, ahol a „vírusok hosszan tartó túlélése” sokkal gyakoribb. Mivel a biztonsági eljárások minden induló utas számára kötelező lépést jelentenek, és minden biztonsági tálcát gyorsan újrahasznosítanak, potenciálisan naponta több száz utas érintheti meg őket. Emellett a műanyag biztonsági tálcák nem porózusak, így a vírusok túlélése elhúzódik rajtuk.

Jó ötlet lehet, ha a repülőtéri mosdókat a járat indulása előtt is használod, különösen, ha így elkerülheted a repülőn lévőket. Más gyakori hibákról is írtunk már, például itt és itt.

Forrás: The Sun

Nyitókép: Shutterstock