
Ezért kell a fogkefét mindig a szállodai szoba széfjébe tenni
A légiutas-kísérők ismerik az összes utazási trükköt, például hogy hogyan szerezzünk jó ülőhelyet a repülőn, hogyan pakoljunk úgy, mint egy Tetris-bajnok, és hogyan ürítsünk ki egy gépet 90 másodperc alatt. Azonban néha egészen szokatlan tanácsokat is adnak.
Egy argentin légiutas-kísérő, Barbiebac La Azafata egy TikTok-videóban elárulta, hogy a fogkeféjét mindig a szállodai széfben tárolja a pénze és az útlevele mellett, mégpedig azért, mert semmit sem bíz a véletlenre, ami a szájába kerülhet.
„Mi nem kockáztatunk ha arról van szó mi kerül a szánkba”
– mondta La Azafata.
Nem a lehetséges lopások miatt tesz így, hanem higiéniai okból. La Azafata elmondása szerint hallott már olyan esetekről, amikor szállodai alkalmazottak gusztustalan dolgokra használták a vendégek fogkeféit, például fürdőszobai takarításra.
Tavaly egy Las Vegas-i szállodai vendég azt állította egy TikTok-videóban, hogy a takarítószemélyzet az ő fogkeféjét használta fel a takarításhoz.
Valószínűleg ez ritka eset, de nem zárható ki. Beth Herzog volt szállodai takarítónő szerint ő még sosem hallott ilyen esetről, viszont azt elismeri, hogy a takarítók néha „undorító” dolgokat művelnek.
Ezért La Azafata azt tanácsolja, hogy a fogkefét és más személyes higiéniai eszközöket is a széfben tároljuk, hogy elejét vegyük az ilyen rémálmoknak.
Illusztráció
Fotó: Unsplash
Van azonban egy másik oka is annak, hogy a fogkefénket a széfben tároljuk. Dr. Michelle Jorgensen fogorvos szerint a szállodai fürdőszobák valóságos baktériumzónák. A WC lehúzásakor baktériumfelhő keletkezik, amely akár 1,5 méter magasra is felszállhat, és a levegőben percekig lebeghet – pont elég ideig, hogy a fogkefén landoljon.
És akkor még nem beszéltünk arról, ha valaki megérinti vagy elmozdítja a fogkefét. Emellett a mosdókagyló melletti kis poharak sem mindig fertőtlenítettek.
Olvasd el ezt is! Ezért ne használd soha még a párod fogkeféjét se
Hogyan tároljuk biztonságosan a fogkefénket?
Ahogy Azafata, mi is tegyük az egész piperetáskánkkal együtt a széfbe, azonban ügyeljünk rá, hogy a fogkefe:
- szellőző tokban legyen
- álló helyzetben száradjon
- papírtörlőn álljon, hogy felszívja a nedvességet
Nem jó ötlet ugyanis nedvesen, fedetlenül a széf aljára dobni, mivel a zárt, sötét és párás helyek a baktériumok kedvenc helyei.
Dr. Jorgensen azt javasolja, hogy hagyjuk a fogkefét megszáradni egy tiszta törölközőn a szállodai szoba fő részében.
Amennyiben mégis úgy döntenénk, hogy a fürdőszobában tároljuk, ezekre a helyekre ne tegyük fogkefénket:
- a mosdókagyló szélére
- nedvesen a zárt piperetáskába
- a meleg, nedves környezet igazi baktériumparadicsom, így a zuhanyzó sem a legmegfelelőbb hely a tárolásra.
Mivel a szájunkban hasznos baktériumok is élnek, nem kell steril környezetet teremteni, de mindenképpen érdemes ügyelni a tisztaságra.
Borítókép: Pexels