Kettlebell edzés

Tévhit, hogy ez az edzőtermi  „csodaszer” hatásos lenne?

Úgy tűnik, nem segít érdemben az izomépítésben.


Az ausztrál Új-dél-walesi Egyetem kutatói összesen 54 emberen végezték el a vizsgálatot, amiben egy 12 hetes edzésprogramon keresztül követték őket. Az önkéntesek egyik felének napi 5 gramm kreatint kellett szednie az edzés megkezdése előtt egy héttel – írja a HVG cikke alapján a haszon.hu.

A kreatin a szervezetben természetes módon is képződik, emellett bizonyos élelmiszerekben is megtalálható. Főként az intenzívebb aktivitások során, mint például a súlyemelés, segíti az izmok energiaellátását.

Olvasd el ezt is! Ismerd meg az új fitneszőrületet, a 4-2-1 módszert!

A kreatint szedő csoportban átlagosan körülbelül 0,5 kilogrammal nőtt a sovány testtömeg rögtön az első, edzés nélküli héten. Ez az különbség azonban nem tartott sokáig, a vizsgálatok végére már mindkét csoport körülbelül 2 kilogramm sovány testtömeggel gyarapodott.

Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy a kreatint ki kell hagyni az edzéstervből és teljesen alkalmatlan az izomépítésre. Az is lehetséges, hogy akik kreatint szednek, hosszabb távon jobban érzékelik a hatásait, ráadásul a nagyobb mennyiség is elősegítheti a javulást.

​Érdekesség a fehérjefogyasztásról

Bethan Crouse, a Loughborough Egyetem teljesítménytáplálkozási szakértője elmondta, hogy bár a fehérje, amely főként a húsban, tejtermékekben és egyes hüvelyesekben található, valóban fontos az izmok regenerálásához és építéséhez, az átlagos embereknek sokkal kevesebb fehérjére van szükségük, mint amennyit a magas fehérjetartalmú recepteket népszerűsítő fitnesz-influenszerek sugallnak. Más szóval, az a tévhit, hogy nem fogyasztunk elég fehérjét, nem igaz.

Borítókép: Shutterstock